Jak odświeżyć lakier samochodowy

O lakier trzeba dbać zawsze, bez względu na to, czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nowego lub starego auta. Praktycznie każde warunki atmosferyczne mogą uszkodzić lakier naszego auta, dlatego tak ważne jest, aby polerować i odświeżać nasz lakier samochodowy. Ptasie odchody, deszcz, słońce, liście – wszystko może uszkodzić lakier samochodu.

Przede wszystkim polerowanie samochodu

Aby zastosować polerowanie lakieru na naszym samochodzie, można wziąć szmatkę i samemu, ręcznie wypolerować karoserię lub użyć do tego strumienia wody pod ciśnieniem (np. z węża). Jednak, gdy chcemy zrobić to profesjonalnie, najlepiej jest udać się do lakiernika, by ten dokonał polerki samochodu. Jaka jest cena polerki samochodowej? To zapewne zależy od lakiernika, ale za poprawnie przeprowadzone polerowanie samochodu warto zapłacić nawet trochę więcej – efekt będzie z pewnością zauważalny.

Jak powinno wyglądać prawidłowe polerowanie auta?

  • lakier powinien się aż błyszczeć i być lustrzano-gładki
  • powinno się użyć dobrych past polerskich do samochodu
  • powinno się użyć odpowiednie tarcze polerskie

Jak wygląda procedura odświeżania lakieru samochodowego?

Na samym początku auto trzeba umyć. Bez tego ani rusz. Wszelkie zabrudzenia można jeszcze wcześniej zmiękczyć specjalnymi preparatami, tak aby bez problemu można je było usunąć. Można użyć glinki do polerowania. Glinka ma dwa kolory: różowy i niebieski, które wybiera się w zależności od koloru karoserii i od grubości lakieru. Następny krok to wybranie odpowiedniej tarczy polerską. Najlepiej jednak zdać się na fachowca i nie podejmować samemu decyzji, jeśli się nie ma wiedzy w tym zakresie. Lakiernicy profesjonaliści lub wykwalifikowani doradcy w sklepie powinni pomóc i służyć radą w wyborze odpowiedniej tarczy.

Wskazówki dotyczące polerowania pastą polerską do samochodu

  • w zależności od użytej polerki, trzeba używać dopasowanych obrotów
  • do past polerski przydaje się polerka obrotowa
  • krótkotrwały efekt polerowania spowodowany jest pastami na bazie wosku
  • stosować zgodnie z instrukcją obsługi pasty polerskiej
  • najlepiej polerowanie przeprowadzać w zaciemnionym miejscu