Szlifierki kątowe 125 mm

Szlifierki kątowe to bardzo popularny rodzaj elektronarzędzi. Ich popularność nie jest przypadkowa. Szlifierki kątowe to mnóstwo modeli różniących się mocą silnika, sposobem zasilania i średnicą tarczy. Oznacza to, że każdy może wybrać szlifierkę kątową idealnie dostosowaną do zakresu najczęściej przez siebie wykonywanych prac.

Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Wybierając szlifierką kątową należy zwrócić uwagę na średnicę ich tarczy. Szlifierki kątowe, które mają tarcze o średnicy 115 mm przydadzą się tylko do majsterkowania i wykonania nielicznych, prostych prac w domu. Bardziej uniwersalna jest szlifierka kątowa 125. Na ogół szlifierka 125 kątowa ma metalowy korpus, dzięki czemu w trakcie pracy się nie przegrzewa. Dzięki temu szlifierka kątowa 125 sprawdzi się do wykonywania bardziej skomplikowanych prac.

Szlifierka kątowa – do czego się przyda?

Szlifierka kątowa 125 mm ma moc wynoszącą od 600 do 1200 W. Szlifierka kątowa 125 mm może służyć do cięcia i szlifowania metalu oraz drewna. Szczególnie godna uwagi jest szlifierka 125 kątowa z regulacją obrotów. Zapewnia ona bardzo wygodną pracę. Doskonale sprawdzi się też szlifierka kątowa 125 z regulacją obrotów i system antywibracyjnym.

Zarówno prosta szlifierka 125 kątowa, jak i szlifierka kątowa 125 z regulacją obrotów mogą zostać doposażone w dodatkowe akcesoria. Do szlifierek tych można dokupić między innymi szczotki polerskie. Dzięki dodatkowym akcesoriom szlifierkę kątową z tarczą o średnicy 125 mm będzie można wykorzystać w większym zakresie.