Do czego służy szlifierka kątowa?

Szlifierki kątowe należą do jednych z najbardziej popularnych elektronarzędzi. W ich popularności nie ma nic dziwnego. Szlifierki kątowe mają bowiem bardzo szerokie zastosowanie.

Szlifierki kątowe – do czego można ich używać?

Szlifierki kątowe przeznaczone są przede wszystkim do cięcia i szlifowania metali. Mogą być używane do cięcia innych twardych elementów, na przykład betonowych. Na rynku dostępne jest obecnie wiele modeli szlifierek kątowych. Są one zróżnicowane pod względem mocy silnika i średnicy tarczy.

Wśród szlifierek kątowych wyróżnić można szlifierki, których średnica tarczy wynosi 125 mm. Szlifierka 125 mm sprawdzi się w drobnych pracach budowlanych i remontowych. W zależności od modelu szlifierka kątowa 125 może moc silnika wynoszącą nawet 1200 W. Szlifierka kątowa 125 może być użytkowana naprawdę bardzo intensywnie.

Szlifierka kątowa rozmiar 125 mm – jaką wybrać?

Szlifierka kątowa 125 mm ma na ogół metalowy korpus. Dzięki temu szlifierka 125 mm jest odporna na przegrzanie i uszkodzenia mechaniczne. Płynna regulacja obrotów jest udogodnieniem, które powinna posiadać dobra szlifierka 125 mm. Warto wiedzieć, że szlifierka kątowa 125 z regulacją obrotów jest bardzo uniwersalna.

Szlifierka kątowa 125 z regulacją obrotów jest świetnym narzędziem do cięcia i szlifowania różnych metali. Można ją wykorzystać także do cięcia płytek ceramicznych, drewna, prętów zbrojeniowych. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Może być wyposażona w system antywibracyjny.