Szeroki wybór rowerów górskich

Amatorów jazdy na rowerze jest w naszym kraju mnóstwo. Dość liczną grupę stanowią osoby, które preferują jazdę w trudnym, czasem górskim terenie. Z myślą o takich osobach zostały skonstruowane rowery górskie. Rowery MTB to bardzo zróżnicowana grupa rowerów dostosowana nie tylko do preferowanego stylu jazdy. Każdy sklep rowerowy ma więc w ofercie rowery górskie damskie oraz rowery górskie męskie.

Jakie cechy ma rower górski?

Rowery górskie damskie i rowery górskie męskie stworzono specjalnie z myślą o wyprawach po górskich czy leśnych ścieżkach. Tym, co wyróżnia rowery MTB jest konstrukcja ramy. Rowery MTB mają ramę, która z jednej strony jest lekka, z drugiej zaś jest bardzo wytrzymała. Do tego jest ona tak skonstruowana, że rowerzyści mają bardzo mocno do przodu pochyloną pozycję. Rowery terenowe wyprodukowano z materiałów najwyższej jakości. Zadbano także o to, aby rowery terenowe podczas jazdy na wzniesieniach były w miarę komfortowe; stąd pojawia się w nich amortyzowany widelec. Kolejną cechą, którą charakteryzują się rowery górskie damskie oraz rowery górskie męskie są szerokie opony.

Gdzie kupować górski rower?

Rowery terenowe są bardzo popularne. Różnej klasy rowery górskie sprzedają nawet hipermarkety. Szukając jednak wysokiej klasy roweru lepiej jest wybrać typowy sklep rowerowy. Rowery terenowe dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Wszystkich tych, których zainteresował ten temat odsyłamy do naszego wcześniejszego artykułu, w którym także poruszamy temat rowerów MTB.