Odmiany rowerów górskich

Jazda na rowerze cieszy się popularnością wśród ludzi w bardzo różnym wieku, jest popularna wśród dzieci, kobiet i mężczyzn. Obecnie na rynku jest ogromny wybór różnych modeli rowerów. Do tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością należą stworzone specjalnie z myślą o jeździe w trudnym terenie (głównie górskim) należą rowery górskie MTB.

Typy rowerów górskich

Rowery górskie MTB zostały podzielone na kilka klas, co znakomicie ułatwia dokonanie właściwego wyboru. Osoby, które interesuje jazda o charakterze rekreacyjnym powinny wybrać rowery z klasy ATB. Niewygórowana cena tych rowerów jest ich dodatkowym atutem. Wzmocniony, amortyzowany widelec przedni w rowerach z grupy ATB sprawia, że są one bardzo komfortowe. Rowery górskie MTB z klasy XC są już znacznie bardziej zaawansowane, można nimi jeździć już w bardzo trudnym, mocno wymagającym terenie. Rowery w klasie XC dostępne są w różnych cenach; te tańsze sprawdzają się podczas wycieczek w bardzo różnym terenie.

Gdzie i jaki rower MTB kupić?

Osoby, które planują kupić rower górski mogą to zrobić zarówno w jednym ze sklepów stacjonarnych, jak i w sklepie rowerowym online. W tym pierwszym rower można „przymierzyć”,  w drugim można go kupić nie wychodząc z domu. Bez względu na to, jaki sklep wybiorą, powinni jednak dokładnie wiedzieć, na jakie trasy szukają roweru. W ten sposób znajdą model, który będzie idealnie dostosowany do ich potrzeb. Kupując rower górski warto wybrać rzetelny sklep, w którym można liczyć na fachową pomoc ze strony sprzedawcy.