Obrazy na płótnie: rozwiązanie modne i nowoczesne

Dekoracyjne drobiazgi są nieodłącznym elementem aranżacji każdego wnętrza. Swoje wnętrza bardzo chętnie dekorujemy między innymi obrazami. Z salonów trafiły one także do innych pomieszczeń, w tym także do sypialni. Są jednym z bardziej ciekawych elementów jej dekoracji.

Obrazy na płótnie do sypialni: jaki motyw wybrać?

Tematyka obrazów na płótnie jest niezwykle różnorodna, bez trudu można wśród nich znaleźć więc i takie, które wprowadzą do sypialni atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Do wyboru są między innymi, na których znajduje się płynący strumień wody, kwitnące drzewa, barwne kwiaty, martwa natura. Bardzo ważne są także kolory, które dominują na wybranym obrazie; obraz, w którym przeważają intensywne kolory, raczej nie będzie sprzyjał odpoczynkowi. Więcej na temat obrazów na płótnie do sypialni można przeczytać w naszym artykule „Wybieramy obraz do sypialni”. Zaletą obrazów na płótnie jest między innymi ich bardzo atrakcyjna cena. Do tego są one wykonane tak, że nie potrzebują one już żadnej oprawy. Boki obrazu także są zadrukowane.

Obrazy na płótnie do sypialni: miejsce

Zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zawieszenie obrazu nad łóżkiem. To rozwiązanie, które sprawdza się w większości sypialni, nawet tych, których metraż jest bardzo mały. To rozwiązanie o tyle dobre, że na ścianie nad łóżkiem jest mnóstwo wolnego miejsca, można na niej zawiesić nawet bardzo duży obraz. W małej sypialni nad łóżkiem można powiesić kilka mniejszych obrazów. Nie może ich jednak być zbyt wiele, trzy to maksimum.