Obraz na płótnie do sypialni: bardzo nowatorskie rozwiązanie

Jeszcze do niedawna obrazy gościły niemal wyłącznie w muzeach i galeriach sztuki. Dziś śmiało wkraczają także do naszych wnętrz. Zawieszamy je nie tylko na ścianach salonów, ale także w sypialniach.

Jakie obrazy na płótnie do sypialni wybrać?

Motywy, które znajdą się na wybranym przez nas obrazie do sypialni powinny przede wszystkim wprowadzać do niej odpowiedni, sprzyjający wypoczynkowi nastrój. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule „Wybieramy obraz do sypialni”. Koniecznie też trzeba dopasować kolorystykę obrazu do roli, jaką pełni sypialnia. Nie można bowiem zapomnieć, że pewne kolory działają uspokajająco, a inne wręcz przeciwnie są mocno energetyczne i działają pobudzającą. W sypialni należy więc raczej unikać obrazów utrzymanych w czerwonej tonacji. Ciemna kolorystyka pasuje do sypialni utrzymanej w jasnej, wręcz białej tonacji, jasne, pastelowe obrazy rozjaśnią wnętrze, sprawdzą się więc w sypialni utrzymanej w ciemnych barwach.

Obrazy na płótnie do sypialni doskonałym pomysłem na prezent

Czasem brakuje nam pomysłu na oryginalny prezent. Ciekawym pomysłem na upominek może być wysokiej jakości obraz na płótnie. Mnóstwo tematów na nowoczesnych obrazach na płótnie sprawia, że znalezienie takiego, który sprawi radość obdarowanej osobie nie jest trudne. Dzięki temu obraz na płótnie będzie naprawdę trafionym prezentem. Obrazy na płótnie nawinięte są na krosna malarskie, prezent może natychmiast zostać zawieszony na ścianie. Idealnie miejsce dla niego to ściana nad łóżkiem.