Kody rabatowe – jakie są podstawowe opcje?

Niemal każdy sklep internetowy – bez względu na swój asortyment i klientów docelowych – od czasu do czasu organizuje promocje czy akcje zniżkowe, dzięki którym można zrobić zakupy w naprawdę atrakcyjnych cenach. Przykładem takiego sklepu jest między innymi Zalando.

Kod rabatowy Zalando zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż dzięki niemu zakupy mogą być bardzo atrakcyjne pod względem cenowym. Dodatkową zaletą, jaką charakteryzują się kody zniżkowe jest ich różnorodność, Jakie są ich podstawowe opcje?

Kody pozwalające obniżyć ceny produktów

Jednymi z najpopularniejszych bonusów dostępnych w sklepie internetowym są kody rabatowe pozwalające obniżyć ceny produktów. W tym przypadku dostępnych jest sporo opcji, które co kilka lub kilkanaście dni mogą ulegać pewnych zmianom. Jak w praktyce wyglądają te kody?

Otóż mogą być to zniżki na cały asortyment, promocje na wybrane grupy produktów, obniżki cen określonych ciuchów (na przykład sukienki lub koszulki), rabaty na rzeczy znanych marek czy też promocje obejmujące cały asortyment (te ostatnie są zazwyczaj związane z wyprzedażami sezonowymi). Jednocześnie kody promocyjne mogą też obejmować określone marki lub zakupy składające się z co najmniej kilku rzeczy (rabaty na każdy kolejny zakup).

Inne kody rabatowe

Kody zniżkowe na produkty dostępne w sklepie to bardzo popularne, ale nie jedyne formy promocji. Oprócz tego klient może często skorzystać z dodatkowych zniżek. W tym przypadku te najbardziej popularne to darmowa wysyłka, rabat na pierwsze zakupy, bonus za zapisanie się do newslettera czy polecenie sklepu innej osobie. Nie do rzadkości należą też kody zniżkowe, którymi klient jest nagradzany za zrobienie ponownych zakupów w tym samym sklepie.

Kody promocyjne dostępne w sklepach internetowych pozwalają zrobić ciekawe zakupy za naprawdę przyzwoite pieniądze. Warto z nich korzystać – tym bardziej, iż są dostępne w bardzo wielu wariantach.