Jak wybrać makijaż ślubny?

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Chcemy wyglądać olśniewająco. Zwieńczeniem wyboru odpowiedniej sukni, welonu i kwiatów jest makijaż ślubny, który różni się zarówno od makijażu dziennego, jak i tego, jakimi zasadami kierujemy się, wykonując makijaż wieczorowy. Makijaż ślubny jest najbardziej zbliżony do makijażu, który wykonuje się do sesji zdjęciowych i żeby był rzeczywiście trwały i piękny warto oddać się w ręce profesjonalistów, wybierając dobry gabinet kosmetyczny.

Dlaczego warto wybrać salon kosmetyczny?

W dzień ślubu na pewno będziesz zdenerwowana, nie wykonuj wtedy makijażu samodzielnie. Dobry salon kosmetyczny zwykle proponuje kompleksową obsługę – wykonując jednakowo ślubną fryzurę, upięcie oraz makijaż ślubny. Renomowany gabinet kosmetyczny wykona całą pracę dwa razy, proponując Ci próbę.

Skorzystaj z tej opcji, dzięki temu będziesz miała pewność, że dobrze czujesz się w proponowanej fryzurze, makijaż pasuje do sukni, ale przede wszystkim, że nie jesteś uczulona na użyte do niego kosmetyki. Salon kosmetyczny dysponuje szeroką gamą kolorówki, mając specjalne bazy i korektory, możliwe jest w nim wykonanie perfekcyjnego makijażu ślubnego.

Jaki powinien być makijaż ślubny?

Makijaż musi wytrzymać składanie życzeń, weselne tańce i doskonale prezentować się na zdjęciach. Dobry gabinet kosmetyczny zazwyczaj współpracuje z wizażystką, więc ta profesjonalnie doradzi kolorystykę, tak by makijaż współgrał z sukienką oraz kwiatami. Nie może on być zbyt mocny, oczywiście wszystko zależy od stylu sukni, ale czym strojniejsza, tym makijaż powinien być skromniejszy i raczej skupiać się na korekcji przebarwień i uwypukleniu atutów urody.