Makijaż permanentny

Bardzo wygodnym sposobem na podkreślenie swojego naturalnego wyglądu jest makijaż permanentny Poznań. Poznań to jedno z tych miast, gdzie bez trudu znajdziemy odpowiedni gabinet kosmetyczny, w którym możemy zrobić sobie makijaż permanentny. Poznań to też miasto, gdzie możemy do woli wybierać w cenach, które dyktują salony kosmetyczne za wykonanie tej usługi.

Dlaczego makijaż permanentny?

Makijaż permanentny (Czytaj więcej) to niezwykle wygodny sposób na podkreślenie atutów swojego naturalnego wyglądu. Decydując się na jego wykonanie, mamy całkowitą gwarancję trwałego efektu. Dzięki temu nie musimy się już przejmować codziennym zmywaniem i nakładaniem makijażu. Musimy mieć jednak świadomość, że nie istnieje jeden makijaż permanentny Poznań, Warszawa czy Kraków. W każdym z tych miast istnieją salony kosmetyczne, oferujące nam różne metodyki wykonania makijażu.

Metody

Najczęściej panie decydują się na makijaż permanentny brwi. Może on być wykonany metodą włoskową. Ta polega na możliwie jak najwierniejszym odwzorowaniu naturalnego wyglądu brwi i rysowaniu włosków na skórze za pomocą specjalnej maszynki. Istnieje też metoda piórkowa.

Tu także odwzorowujemy wygląd włosków, ale przy pomocy zupełnie innej maszyny. Ta metoda ma jednak tę wadę, że jest bardzo inwazyjna. Piórko wkłuwa się na stosunkowo dużą głębokość i sam sposób rysowania brwi jest przez to, dużo bardziej bolesny niż w przypadku metody włoskowej. Ostatecznie makijaż jest też wykonywany metodą wypełnienia. Ten sposób uznaje się powszechnie za najtrwalszy i solidny.