Bitcoin – jak zacząć go używać?

Znajdujesz godną zaufania oraz polecenia stronę, wybierasz interesujący cię kantor btc, sprawdzasz kurs i co dalej? Bitcoin to kryptowaluta, która nie liczy sobie wielu lat (powstała w 2009 roku, a jej twórcą jest jedna osoba bądź też grupa o pseudonimie Satoshi Nakamoto).

Jedni widzą w niej przyszłość, inni zaś podchodzą do niej z dystansem. Bitcoina nie można określić mianem stabilnego – na przestrzeni lat odnotowano jego wzrosty, jak i spadki wartości. Co jednak należy zrobić, by zacząć z niego korzystać? Dowiesz się tego z niniejszego tekstu.

Wszelkie niezbędne formalności 

Zanim zakupi się swoje pierwsze bitcoiny i odwiedzi kantor btc należy w pierwszej kolejności założyć swój własny, indywidualny portfel (to na nim gromadzona będzie kryptowaluta). Utworzyć można go za pośrednictwem serwisu internetowego bądź też wygodnej aplikacji i gotowe.

Coraz więcej stron internetowych, sklepów umożliwia swoim klientom dokonywanie transakcji tego typu środkami. Bitcoiny przesyłać można również pomiędzy podmiotami (transakcje krajowe oraz zagraniczne). Jedyne co trzeba posiadać to ciągły dostęp do internetu.  

Czy warto postawić na takie rozwiązanie? 

Kurs bitcoin zmienia się, dlatego też warto go regularnie monitorować. Ta kryptowaluta cieszy się coraz większą popularnością, jednak zaraz koło grona jej zwolenników pojawiają się również pesymiści. To, czy bitcoin sprawdzi się we współczesnym świecie i zostanie przyjęty z otwartymi ramionami przez większość przedsiębiorców oraz placówki nastawiona na usługi, z pewnością rozstrzygnie się na przestrzeni lat. Warto jednak śledzić to zjawisko i co jakiś czas zaglądać chociażby na kantor btc.