Czym są uniwersalne foteliki dla dzieci

Bezpieczne foteliki samochodowe, to najbezpieczniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka. Dlatego jeśli w naszym domu pojawia się nowy mały lokator to sklep z fotelikami samochodowymi powinien być adresem pod który się udamy w pierwszej kolejności.

Jaki fotelik wybrać?

Fotelik samochodowy dla dzieci może odpowiadać jednocześnie dwóm lub trzem grupom, takie foteliki samochodowe nazywane są uniwersalnymi. Producenci najczęściej łączą foteliki samochodowe dla dzieci w następujących grupach:

  • Grupa 0 + / 1 (0-18 kg) – dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do około 4 lat. Przez pierwsze półtora roku życia dziecka fotelik samochodowy jest montowany w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy, a następnie – w kierunku podróży.
  • Grupa 2/3 (15?36 kg) – dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
  • Grupa 1/2/3 (9?36 kg) – najbardziej uniwersalna grupa, przeznaczona dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 12 lat.

Czym są uniwersalne foteliki?

Uniwersalne foteliki samochodowe sklep są wygodne, ponieważ mogą być używane przez długi czas, a ta opcja będzie znacznie tańsza niż kupowanie fotelika na każdy okres wiekowy. Muszę jednak powiedzieć, że specjalistyczne foteliki dla dzieci bardziej pasują do specyfiki każdego wieku, a zatem będą bezpieczniejsze i wygodniejsze w użyciu niż uniwersalne foteliki samochodowe ceny.

W każdym razie, jeśli zamierzasz regularnie przewozić dziecko w samochodzie, nie możesz zrobić z jednym krzesłem przez cały okres dorastania. Najczęściej foteliki są mocowane za pomocą systemu ISOFIX, które jest uważane za jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych. Fotelik samochodowy, na mocowanie ISOFIX, ma w dolnej części 2 metalowe wsporniki, a w samochodzie składa się z kilku wsporników, które znajdują się pod oparciem siedzenia i mocno mocują dziecięcy fotelik samochodowy do nadwozia.