Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim krok po kroku

Jesteś lub będziesz szczęśliwym posiadaczem nowego mieszkania w stanie deweloperskim w Poznaniu? To świetnie! Główną zaletą jest fakt, że aranżacja wnętrza zależy tylko od Ciebie. Jak zaplanować prace wykończeniowe by wszystko przebiegło szybko i sprawnie? Podpowiadamy.

Stan deweloperski

Definicja może być różna w zależności od firmy, dlatego dobrze upewnić się, co to dokładnie oznacza. Zwykle wykończenie w stanie deweloperskim obejmuje:

  • instalacje (grzewczą, wodno-kanalizacyjną, elektryczną),
  • okna i parapety wewnętrzne,
  • wylewkę podłogową,
  • tynk gipsowy.

Po pierwsze: planowanie

Rozkład i wielkość mieszkania nie będzie zaskoczeniem, dlatego warto jego wizualną warstwę zaplanować wcześniej. Zrób obliczenia, zastanów się nad rodzajem podłóg, wybierz kafelki i armaturę łazienkową. W razie potrzeby możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się architekturą wnętrz.

Przystąp do działania!

  1. Malowanie ścian i kładzenie podłóg to pierwszy etap wykończenia mieszkania pod względem wizualnym. Musimy jednak pamiętać, że jeśli stan deweloperski nie obejmuje montażu instalacji, należy zrobić to we własnym zakresie przed malowaniem.
  2. Montowanie drzwi wewnętrznych powinno nastąpić gdy podłoga jest już na swoim miejscu. Unikniemy wtedy ryzyka niedopasowania poziomów posadzki w różnych pomieszczeniach i ułatwimy pracę ekipie, która zajmuje się układaniem parkietu czy kafelek.
  3. Montowanie sprzętów i urządzeń kuchennych oraz łazienkowych to prawie ostatni etap. Obejmuje on montaż armatury łazienkowej – prysznica, wanny, sedesu oraz urządzanie kuchni – podłączenie kuchenki, piekarnika i montaż szafek.
  4. To już prawie koniec! Czas na wnoszenie mebli: łóżek, szaf, stołów i regałów. Puść wodze fantazji i zabaw się w dekoratora wybierając dodatki do swojego nowego mieszkania.