Rowery górskie: poznajmy się je bliżej

Ogromną popularnością wśród osób w różnym wieku cieszy się jazda na rowerze. Oprócz miłośników rekreacyjnej jazdy są również amatorzy jazdy terenowej. To dla nich zostały skonstruowane rowery górskie.

Typowe cechy rowerów górskich

W porównaniu z rowerami szosowymi i trekingowymi, rowery górskie mają zdecydowanie bardziej wytrzymałą ramę, są także od nich bardziej ciężkie. Bardzo często rowery górskie mają na przykład amortyzowany widelec, który poprawia komfort jazdy w bardzo trudnym, wyboistym terenie. Jazda po leśnych czy górskich ścieżkach jest popularna wśród kobiet i mężczyzn. W typowych sklepach rowerowych w ofercie znaleźć można zarówno rowery górskie damskie i rowery górskie męskie. Charakterystyczna konstrukcja ramy to cecha, którą wyróżniają się rowery górskie damskie oraz rowery górskie męskie. Za sprawą ramy rowerzysta ma mocno pochyloną sylwetkę. W porównaniu z rowerami trekingowymi i szosowymi rowery górskie damskie i rowery górskie męskie mają też znacznie szersze opony.

Wybierz rower idealny dla siebie

Dostępne na rynku rowery MTB mają ramę z aluminium lub stali. Rowery MTB z ramą aluminiową są lżejsze. Najbardziej wymagające osoby mogą wybrać rowery MTB, w których rama wykonana została z włókna węglowego. Rowery terenowe mają także szereg przerzutek, dzięki temu rowery terenowe pozwalają zachować równe tempo jazdy w każdym terenie.

Rowery terenowe to obszerny temat. Wszystkich tych, których on interesuje zachęcamy do lektury naszego wcześniejszego artykułu również poświęconego rowerom górskim.