Przewijak dla noworodka: jak kupować?

W pokojach noworodków i niemowlaków coraz częściej można zobaczyć przewijaki. Ułatwiają one zmianę pieluch w higienicznych i bezpiecznych dla dziecka warunkach. Jaki przewijak dla dziecka kupić, aby zmiana pieluch przebiegała sprawnie?

Różne modele przewijaków do wyboru 

Jaki przewijak dla dziecka kupić? Odpowiedź nie jest prosta z uwagi na to, iż do wyboru są bardzo różne modele przwijaków. Różnią się one między innymi ceną oraz tym, jak długo można z nich korzystać. Jak wybrać przewijak dla noworodka? Jeśli najważniejszym kryterium jest niska cena, to najbardziej optymalnym wyborem jest przewijak na łóżeczko. To dobry wybór także jeszcze jednego powodu: przewijak ten zajmuje bardzo mało miejsca. Jak wybierać przewijak dla noworodka kierując się innymi kryteriami? Na pewno przewijak powinien być łatwy do utrzymania w czystości. Kryterium to spełniają przewijaki, które są pokryte ceratką. Wśród ciekawych modeli przewijaków są również naścienne zajmujące podobnie jak te nakładane na łóżeczko mało miejsca. 

Jaki przewijak kupić?

Modeli przewijaków jest znacznie więcej; są wśród nich przewijaki dmuchane, stoły, a nawet komody z przewijakiem oraz przewijaki do samochodu. Jeśli chodzi o wybór idealnego przewijaka do domu, to przede wszystkim przed podjęciem decyzji jaki przewijak dla dziecka kupić należy zastanowić się, jaką ilość miejsca można przeznaczyć na przewijak. Niektóre modele potrzebują go całkiem sporo. 

O tym jaki wybrać przewijak dla noworodka piszemy również w naszym innym artykule.