Po co kupować dywaniki samochodowe?

Do niezbędnych akcesoriów w każdym aucie należą dywaniki samochodowe. W sklepach motoryzacyjnych wybór dywaników jest bardzo duży. Są wśród nich dywaniki dedykowane poszczególnym modelom aut; nie mogło więc zabraknąć także dywaniki Passat.

Jakie dywaniki do Passata kupić?

Dywaniki samochodowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: gumowe i welurowe. Dywaniki Passat bez względu na to z jakiego materiału są wykonane, perfekcyjnie pasują do tych właśnie modeli Volkswagenów. Materiał, z którego są wykonane dywaniki Passat determinuje jednak to w jakiej porze roku powinny być wykorzystywane. Dywaniki do Passata gumowe są antypoślizgowe, większość kierowców sięga po nie, gdy zaczyna się sezon jesiennych szarug. Dzięki temu, że są wykonane z gumy, doskonale chronią wykładzinę przed zabrudzeniami, wodą i błotem. Zaletą dywaników gumowych jest to, że można je bardzo łatwo wyczyścić; zabrudzone wystarczy tylko spłukać czystą wodą, a następnie wysuszyć.

Dywaniki welurowe lepsze na sezon wiosenno-letni

Od wiosny aż do końca lata większość kierowców używa dywaników welurowych. Są one bardziej estetyczne od tych gumowych, a jakość ich wykonania jest bardzo wysoka. Minusem dywaników welurowych jest jednak to, że łatwo ulegają zabrudzeniom. W związku z tym muszą być regularnie odkurzane, a od czasu do czasu także prane. W sklepach z akcesoriami do Volkswagena dywaniki welurowe i gumowe sprzedawane są w kompletach składających się z 4 sztuk; pasują więc zarówno na przód i tył. Dywaniki gumowe występują tylko w czarnym kolorze.