Nowoczesny środek transakcyjny – bitcoin

Bitcoin to bardzo młoda kryptowaluta, która powstała w 2009 roku. Jej twórca, czy też twórcy (nie jest to wiadome) znani są pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Współcześnie kantor btc odwiedzany jest bardzo chętnie przez wiele osób na całym świecie, w tym i coraz częściej w Polsce.

Mimo tego, że kurs bitcoina odnotowuje zarówno spadki oraz wzrosty wartości, to i tak nie brakuje chętnych do tego, by to nim dokonywać wielu transakcji krajowych, jak i zagranicznych. Co zatem warto jeszcze wiedzieć o tej kryptowalucie? Dowiesz się tego, zapoznając się z niniejszym tekstem. 

Swoboda podczas użytkowania 

Wystarczy mieć dostęp do internetu, odwiedzić znajdujący się na zaufanej stronie kantor btc i wymienić zwykłą walutę na kryptowalutę, aby swobodnie móc zacząć z niej korzystać. Jakiekolwiek przelewy nie są przetwarzane i nie przechodzą przez pośredników. Dokonywać można ich niezależnie od panującej pory dnia. Bitcoin nie podlega żadnym instytucjom rządowym, czy też bankom, co przez wiele osób uważane jest za bardzo duży atut. Można używać go jako środka płatniczego, o ile w jakimś kraju nie wprowadzono takiego zakazu. 

Mówi nie inflacji 

Bitcoin to niepodważalnie unikalna i rządząca się własnymi prawami kryptowaluta. Jedno jest jednak pewne – inflacja jej nie grozi. A to wszystko dzięki specjalnie zastosowanemu systemowi, w ramach którego z góry określone zostały zasoby bitcoina, które nie mogą przekroczyć 21 milionów. Nie ma również możliwości powiększenia tej puli, co niektórych przekonuje do tego, by chociaż zajrzeć na kantor btc i sprawdzić, jak obecnie wygląda kurs bitcoina.