Norton Paint System

Lakierowanie samochodu wymaga dużego nakładu czasowego i finansowego, a także profesjonalnego podejścia. Lakiernicy używają różnych systemów, jedne są gorsze, a inne lepsze. Jednak najlepszym wśród systemów lakiernictwa jest Norton Paint System. Jest prosty w obsłudze i szybko się go montuje, a do tego jest ekologiczny i w przystępnej cenie.

Norton Paint System – na czym to polega?

Jest to wyjątkowe rozwiązanie w zakresie lakiernictwa. Kompleksowy system, który zaoszczędza czas. Jest szybki, zapewnia czystość i jest bardzo wydajny pod względem przygotowywania, mieszania i natryskiwania farby na samochody. Ten system pozwala na:

  • zaoszczędzenie czasu
  • wielokrotne używanie farb
  • malowanie w dowolnej pozycji – nawet z odwróconym pistoletem, co jest ogromną wygodą dla operatora pistoletu lakierniczego

Zalety Norton Paint System

Oprócz powyższych zalet, system jest bardzo prosty w montażu. Sam system gwarantuje, że farba nie wycieknie, a naniesiony lakier samochodowy będzie położony równomiernie. Dodatkowo, komfort przechowywania Norton Paint System zostaje zachowany, a utylizacja całego modułu jest prosta, czysta i komfortowa.

Co składa się na Norton Paint System?

Na zestaw składa się z wielu elementów:

  • kubki miękkie
  • kubek pomiarowy wielokrotnego użytku – o różnej pojemności
  • kubek do mieszania farb (jednorazowego użytku)
  • sitka jednorazowe
  • podajnik NPS
  • adaptery

Co na początek?

Na początek zaleca się stosowanie specjalnie przygotowanego zestawu startowego, który składa się z wystarczającej ilości produktów, które będą służyły przez początkowy czas w celu lakierowania samochodu. Co zawiera zestaw startowy Norton Paint System? Po kolei: kubek twardy, kubki miękkie, zatyczki, pierścienie, filtry, sitka lakiernicze, mieszadła do mieszania oraz adapter. Na dalszych etapach lakierowania, kiedy pozna się już techniki i będzie się pewnie pracować z tym systemem, można samodzielnie kompletować wszystkie niezbędne elementy.

Przed rozpoczęciem lakierowania

Przed rozpoczęciem użytkowania jakiegokolwiek systemu należy zadbać przede wszystkim o własne środki bezpieczeństwa. W przypadku Norton Paint System oferowane są specjalne profesjonalne maski lakiernicze, rękawice nitrylowe, okulary ochronne i specjalistyczny kombinezon, który ochroni przed działaniem środków chemicznych.