Komunikacja zdalna z biurem rachunkowym – odpowiednie oprogramowanie

Zostań w domu – hasło to okazało się głębokim wdechem dla wielu przedsiębiorstw. W tym momencie odpowiedni program dla biur rachunkowych, umożliwiający w dużej mierze pracę zdalną i dobry kontakt z klientami, stał się pomostem, umożliwiającym dalsze wykonywanie swoich obowiązków, bez względu na ograniczenia, które zostały odgórnie narzucone całemu społeczeństwu. Na jakiej płaszczyźnie programy księgowe są w stanie zagwarantować pracownikom porozumiewanie się między biurem a klientem? 

Wysyłanie drogą elektroniczną dokumentów 

Bez tej funkcji program dla biur rachunkowych nie zdaje egzaminu i w znaczny sposób ogranicza zarówno pracę pracowników danej placówki, jak i klientów. Tak więc w szczególności należy się nad nią pochylić. Dlatego też, między innymi, dla posiadaczy Comarch ERP Optima idealnym rozwiązaniem może okazać się BI Point Menadżer.

Dzięki temu zestawieniu elektroniczna wymiana dokumentów nie będzie już sprawiała problemów niezależnie od tego, gdzie w danym czasie będą przebywały osoby, korespondujące ze sobą. Dostarczenie do placówki biurowej np. faktur, które w pełni będą automatycznie przekształcone procesem OCR, nigdy nie było takie proste. Dzięki temu wszelkie dane, pozyskane w ten sposób, figurować będą w dedykowanych raportach, dostępnych w BI Point Menadżer. 

Jak zwiększyć mobilność? 

Praca w biurze to nie tylko relacje pracownik – klient, ale i pracownik – pracownik. Poza programem dla biur rachunkowych należy zatem zatroszczyć się o dostępność poszczególnych danych, które warto jest chociażby zamieszczać w chmurze. Dzięki temu osoba, która zostanie do tego upoważniona, niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywa, będzie miała dostęp, np. do różnorodnych raportów, analiz i innych kwestii, istotnych dla danego biura.