Jaką drukarkę etykiet kupić?

Urządzenie do etykietowania to sprzęt, który od kilku lat wykorzystywany jest w zakładach przemysłowych oraz w innych miejscach wyjątkowo często. Urządzenie do etykietowania znacznie skraca czas potrzebny do oznakowania bardzo różnych produktów przy pomocy samoprzylepnych etykiet. Dodatkową zaletą, którą wyróżnia się urządzenie do etykietowania jest możliwość wykorzystania go w charakterze drukarki kodów kreskowych.

Jakie urządzenie do etykietowania wybrać?

Systemy automatycznej identyfikacji wykorzystywane są obecnie coraz powszechniej. Na rynku pojawiła się więc duża liczba drukarek etykiet. Różnią się one ceną i nazwą producenta. Drukarka etykiet uznanego producenta – na przykład Brady – to pewność, że sprzęt będzie niezawodny. Na rynku do wyboru są drukarka etykiet termotransferowa i termiczna. Drukarka etykiet termotransferowa zapewni możliwość uzyskania trwałych etykiet. Jest to jedna z jej największych zalet. Ważnym parametrem przy wyborze drukarka do etykiet jest jej wydajność.

Przed zakupem drukarki

Wspomnieliśmy o wydajności drukarka do etykiet. Dobranie tego parametru zależy od tego, jaką ilość etykiet dziennie planujemy drukować. W przypadku, gdy zakładamy druk kilkuset etykiet dziennie, musimy zakupić wydajną drukarkę. Warto również zastanowić się nad tym, jaką rozdzielczość powinna mieć drukarka do etykiet. Ostatnia kwestia to wybór drukarki przenośnej lub stacjonarnej. Te pierwsze sprawdzają się w przemyśle. Osoby zainteresowane tym tematem więcej informacji znajdą w naszym wcześniejszym artykule.