Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Odpowiednie zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą jest bardzo ważne. W Polsce statystyki kradzieży samochodów systematycznie spadają, jednak nie oznacza to, że problem ten nie istnieje. Każde auto, prędzej czy później, może stać się łupem złodziei. W związku z tym wielu kierowców zastanawia się, jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Mechaniczne zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań są mechaniczne zabezpieczenia antykradzieżowe. Mowa o takich produktach, jak blokady:

  • skrzyni biegów,
  • kierownicy.

Dlaczego warto zastosować blokadę mechaniczną, a nie na przykład jakieś zabezpieczenie elektroniczne? Jedną z największych zalet mechanicznych blokad skrzyni biegów i kierownicy jest ich bezawaryjność. To jedna z najważniejszych cech, odróżniających je od zabezpieczeń elektronicznych, które wykazują wyższy stopień awaryjności.

Mechaniczne zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą mają bardzo wysoką skuteczność. Szacuje się, że skuteczność niektórych z nich – tych od najlepszych producentów – wynosi aż 99%.