Jak wybrać fotelik dla dziecka?

Każdy sklep z fotelikami samochodowymi ma w swojej ofercie bezpieczne foteliki samochodowe rozmaitego typu. Jak wybrać właściwe urządzenie i czym się kierować przy zakupie?

Na co zwrócić uwagę?

Głównym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o foteliki samochodowe, jest odpowiednia charakterystyka wagi i wieku dziecka. Każda grupa koncentruje się na określonym wieku i wadze dziecka, dlatego przed wyborem sprawdź jakie foteliki dla dziecka będą dostępne. Tym samym przed jego zakupem należy zważyć dziecko, a nie tylko wziąć pod uwagę jego wiek, ponieważ każde dziecko rozwija się indywidualnie. Istnieją ogólnie przyjęte klasyfikacje, jeśli chodzi o foteliki samochodowe dla dzieci, według których można je podzielić na kilka głównych grup.

Grupy fotelików dla dzieci

Foteliki samochodowe sklep grupy 0 są przeznaczone dla najmniejszych dzieci od noworodka do sześciu miesięcy i ważą do 10 kilogramów. Takie krzesła to mała kołyska, w której dziecko znajduje się na wznak. Kołyska jest zamontowana na tylnym siedzeniu z boku w stosunku do kierunku jazdy. Dziecko w kołysce jest przymocowane szerokimi paskami. To samo krzesło jest mocowane za pomocą standardowych pasów bezpieczeństwa lub specjalnych elementów mocujących.

Foteliki samochodowe ceny grupa 0+ są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do około roku (0-13 kg). Takie siedzenia mają konstrukcję w kształcie miseczki (przejściowe połączenie między nosidełkiem dla niemowląt a fotelikiem samochodowym), która jest instalowana na tylnym lub przednim siedzeniu w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Ta metoda instalacji jest konieczna, aby nie obciążać kruchego kręgosłupa dzieci i uniknąć obrażeń podczas hamowania. Takie krzesło jest zwykle wyposażone w miękką podszewkę pod oparciem, a także uchwyty do łatwego przenoszenia, dlatego też przyjęto ich drugie imię – „noszenie”.