Gdy zepsuje się iPhone

iPhone jest przez nas wykorzystywany do niemal wszystkich czynności. Kiedy ulega awarii i konieczna jest naprawa Apple Kraków, mamy do czynienia z poważnym problemem. Kiedy nasz telefon jest najbardziej narażony na uszkodzenie i co jest powodem, dla którego zostajemy zmuszeni odwiedzić serwis iPhone Kraków?

Upadek telefonu z wysokości

Być może najczęstszym, najbardziej nieprzyjemnym i „najdroższym” rodzajem uszkodzenia iPhone’a jest rozbite szkło. W przypadku starszych modeli wymiana wyświetlacza była czasochłonną i tanią procedurą. Teraz najnowsza generacja modeli ma ekran, którego wymiana niekiedy kosztuje tyle, co nowy telefon. Sama procedura wymiany zajmuje nieco ponad pół godziny. Z reguły serwis Apple Kraków ma już niezbędne komponenty.

Nie zalecamy szukania miejsca, gdzie naprawa iPhone Kraków zostanie wykonana bardzo tanio. Najpewniej dostaniesz wtedy „tani” moduł niskiej jakości. Nawiasem mówiąc, aby uniknąć wydawania pieniędzy i rozstania się ze smartfonem, puszka ochronna lub folia może, w większości przypadków uratować moduł przed uszkodzeniem. Są stosunkowo niedrogie, kilkakrotnie tańsze niż wymiana modułu wyświetlacza.

Koszt wymiany baterii

Nawet jeśli nie upuścisz iPhone’a, ten prędzej czy później się zepsuje. Powodem jest bateria. Żywotność baterii nowoczesnych telefonów jest zaprojektowana na około półtora do dwóch lat odpowiedniej pracy, po której komórki zaczynają dawać pod wpływem czynników zewnętrznych. Najczęściej zużycie występuje z powodu regularnego używania niskiej jakości chińskiej ładowarki, która powoli, ale pewnie „zabija” elektronikę smartfona. Również temperatura robocza wpływa na żywotność: pozostawiając iPhone’a w samochodzie w nocy w temperaturach ujemnych lub zapominając o nim na słońcu, poważnie zmniejszysz żywotność baterii.