Co warto wiedzieć przed zakupem drukarki etykiet?

Automatyczna identyfikacja to obecnie standard. Jest ona możliwa dzięki stosowaniu kodów kreskowych i etykiet. Bardzo szybko można je drukować kupując urządzenie do etykietowania. Urządzenie do etykietowania wykorzystują nie tylko producenci różnych produktów, ale także sprzedawcy oraz firmy zajmujące się ich dystrybucją.

Jakimi kryteriami kierować się kupując drukarkę etykiet?

Na rynku jest obecnie mnóstwo różnych typów urządzenie do etykietowania. Klienci, którzy potrzebują drukarka etykiet mogą wybrać drukarkę termotransferową lub termiczną. W przypadku drukarka etykiet termotransferowa koszt wydrukowania jednej etykiety będzie wyższy niż w przypadku korzystania z drukarki termicznej. Jednak drukarka etykiet termotransferowa jest urządzeniem, które pozwala na nadrukowanie wyjątkowo trwałych etykiet. Drukarka do etykiet może służyć także do drukowania kodów kreskowych. Również one wydrukowane na drukarka do etykiet termotransferowa będą wyjątkowo trwałe.

Parametry drukarek, o których warto pamiętać

W przypadku drukarka do etykiet liczy się nie tylko jakość wydruku, ale także wydajność urządzenia. W miejscach, w których drukowanych jest mnóstwo kodów kreskowych lub etykiet, drukarka powinna być bardzo wydajna; powinna umożliwiać wydrukowanie przynajmniej 1000 etykiet w ciągu jednego dnia roboczego. Warto też dopytać, czy taśmy do wydruku można nabyć bez kłopotów. Parametrem, który może okazać się bardzo istotny jest także rozdzielczość drukarki. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.