Akcesoria survivalowe – jakie wybrać?

Podstawą wszelkich wypraw survivalowych jest dobry sprzęt outdoorowy, który uczyni taką wycieczkę nie tylko łatwiejszą, ale też bezpieczniejszą. W skład takiego sprzętu wchodzi nie tylko plecach, namiot, mata czy ubrania, ale też różnego rodzaju akcesoria survivalowe. Jednym z nich jest nóż survivalowy, którego nie powinno zabraknąć na takiej wyprawie. I tu pojawia się pytanie – jak wybrać taki nóż, aby spełnił on wszystkie swoje zadania? Oto kilka podstawowych informacji. 

Po pierwsze – dopasowanie do potrzeb

Dobry nóż survivalowy powinien być dopasowany do konkretnych potrzeb. W tym przypadku nie sprawdzi się uniwersalność. Dlaczego? Otóż rodzinna wyprawa w góry wymaga zupełnie innego noża niż zdobywanie i poznawanie nieodkrytych dotąd zakamarków leśnych. Dlatego też przed dobraniem odpowiedniego noża warto zastanowić się nad tym, do czego będzie on używany. 

Po drugie – jakość noża survivalowego

Drugim kryterium, jakim warto się kierować wybierając nóż survivalowy jest jego jakość (i nie tylko nóż – każdy sprzęt survival powinien charakteryzować się wysoką jakością). Tego rodzaju akcesoria powinny być trwałe i niezawodne. A właśnie wysoka jakość jest tego gwarantem. Dlatego przed zakupem konkretnego noża warto zapoznać się z jego dokładnym opisem i opiniami na jego temat. 

Po trzecie – rozmiar i waga

Dopasowanie do potrzeb i jakość to nie wszystkie cechy, na jakie warto zwrócić uwagę kupując nóż outdoorowy. Równie ważny jest rozmiar i ciężar. I chociaż duży i ciężki nóż prezentuje się bardzo męsko, to nie zawsze jest wygodny i bezpieczny. Dlatego w tym przypadku warto kierować się zdrowym rozsądkiem i wybierać taki nóż, który będzie wygodny, bezpieczny i funkcjonalny.

Nóż survivalowy to jeden z takich przedmiotów, którego nie może zabraknąć na wycieczce outdoorowej. A kierowanie się określonymi kryteriami przy jego wyborze sprawi, iż spełni on wszystkie swoje zadania.