Akcesoria do pielęgnacji noworodka: przewijak

Zmiana pieluch to jedna z najczęściej wykonywanych czynności, gdy na świat przychodzi nowy członek rodziny. Gadżetem bardzo przydatnym szczególnie w ciągu kilku pierwszych tygodni życia malucha okazuje się przewijak dla dziecka. 

Czy koniecznie trzeba kupić przewijak?

Oczywiście nie jest to konieczne, nie da się jednak ukryć, że przewijak dla dziecka znacznie ułatwia zmianę pieluszek. Dzięki niemu zmiana pieluszki odbędzie w sposób higieniczny i bezpieczny dla malucha. Przewijaki dla dzieci dostępne są dzisiaj w wielu mniej lub bardziej rozbudowanych wersjach. Różnią się więc również swoją ceną. Niżej podpowiemy się na co zwracać uwagę na zakupach, aby wybrać dobry przewijak dla dziecka

Cechy dobrego przewijaka dla dziecka

Wybierając przewijak przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy będzie on łatwy do utrzymania w czystości. Powinien być również komfortowy dla rodziców; idealny przewijak da się zamontować na takiej wysokości, że zmiana pieluszki nie będzie kończyła się bólem pleców. Wśród różnych modeli przewijaków do tych, które wybierane są stosunkowo często należą te, które są nakładką na łóżeczko. Nakładki dostępne są w wymiarach 70×50 centymetrów oraz 80x 50 cm. Te pierwsze przeznaczone są do stosowania na łóżeczkach o szerokości 60 centymetrów, drugie są dedykowane do łóżeczek 10 centymetrów szerszych. Z przewijaka nakładki można korzystać do 4 miesiąca życia dziecka. Przed upadkiem chronią malucha odpowiednio wyprofilowane, wyższe boki. Przewijak nakładka na łóżeczko to najtańsza wersja.